סמינרי הקיץ של קרן תקווה

ללמוד, להעמיק ולדון בסוגיות יסוד עם מיטב המרצים בארץ ובחו"ל.

0

בוגרים

0

תלמידים בכיתה

0

מרצים בתכנית

0

מלגה שבועית

קצת עלינו

סמינרי הקיץ של קרן תקווה נועדו לספק לסטודנטים מצטיינים הזדמנות ללמוד רעיונות גדולים, כתבי מופת וסוגיות שעל סדר היום מפי הוגי הדעות ואישי הציבור המובילים בעולם. הסמינרים מתמקדים בשלושה תחומים: משפט ודמוקרטיה, כלכלה וציונות. מטרת הסמינרים היא לאפשר הזדמנות ייחודית להעמקה בהגות קלאסית ומודרנית, יחד עם סטודנטים הפעילים, חוקרים, או מתעניינים בתחומים אלה. 
הסמינרים עוסקים בנושאים כגון: מסורת וחופש בפילוסופיה, בתיאולוגיה ובספרות המערב, היהודים וליברליזם, שמרנות והיהודים, ונושאים אקטואלים בישראל ובעולם – עתיד המשפחה, עתיד מדינת הרווחה, ביטחון, לאומיות, רוח הקפיטליזם הדמוקרטי, משילות, דת ומדינה, משבר אירופה המודרנית, ועוד.
סמינרי הקיץ של 2019 יתקיימו במהלך החודשים אוגוסט וספטמבר במלון יערים, ויזכו את המשתתפים במלגה של 1500 ש"ח לשבוע.

  • תאריך אחרון להגשת מועמדות: 30/4/2019

שאלות נפוצות

  • מהם תנאי הקבלה לתכנית?

התכנית מיועדת לסטודנטים מכל הפקולטות, בעלי ממוצע מצטבר של 80 לפחות, עברית ברמת שפת אם ואנגלית ברמה גבוהה.

  • סיימתי את לימודי לתואר. האם באפשרותי להגיש מועמדות?

מועמדות של מי שסיים את לימודיו האקדמיים תישקל, כל מקרה לגופו, אך תינתן עדיפות למי שמצוי בשלבי לימודים לקראת תואר.

  • מהם הסדרי הלינה והארוחות בזמן התכנית?

התכנית ממומנת באופן מלא על ידי קרן תקווה וכוללת לינה וארוחות במהלך כל תקופת התכנית (ללא סופי שבוע). כל השיעורים יתקיימו במלון יערים שבמעלה החמישה.

  • האם ניתן לוותר על הלינה במלון?

ככלל, הסמינר כולל לינה ואירוח מלא ואנו שמים דגש רב על זמן חברתי, להיכרות עם המשתתפים האחרים ועם המרצים. עם זאת, ישנה התחשבות באילוצים במידת הצורך.

  • מהו סדר היום במהלך התכנית?

התכנית כוללת ימים של הרצאות, דיונים ולימוד בקבוצות. המשתתפים יקבלו מראש ספרים במתנה, יחד עם רשימת קריאה, ויצופה מהם לקרוא חומרים לקראת השיעורים ולהשתתף בדיונים. במהלך התכנית יהיה זמן רב להכיר את המשתתפים האחרים ואת המרצים. לוח זמנים מפורט של השיעורים יימסר למשתתפים מספר שבועות לפני תחילת הסמינר.

  • מהי קרן תקווה?

אנחנו מזמינים אתכם לקרוא עלינו בלשונית על קרן תקווה.

הזכירו לי מאוחר יותר

על קרן תקווה

קרן תקווה היא מוסד פילנתרופי ומכון חשיבה, ששם לו למטרה לטפח מצוינות אינטלקטואלית ואזרחית בעם ישראל ובמדינת ישראל. הקרן עושה זאת באמצעות מפעלים חינוכיים ואינטלקטואליים, בהם באים לידי ביטוי מיטב ההוגים והתורות המדיניות, המוסריות והכלכליות שהתפתחו במהלך ההיסטוריה.

תפיסת העולם של הקרן: בהכרתה הפוליטית הקרן היא ציונית; בהשקפתה הכלכלית היא מצדדת בשוק חופשי; בתפיסתה התרבותית היא בעלת נטייה מסורתית; ומבחינה אזרחית ודתית היא דוגלת בחירות הפרט. הקרן מעודדת דיון וויכוח ערים ופתוחים בין חלקי החברה הישראלית, בין ישראל לתפוצות, ובין ההגות היהודית לעולמית. הקרן משקיעה במגוון רחב של יוזמות בישראל, בארצות הברית וברחבי העולם, ובכלל זה תכניות אקדמיות וחינוכיות, מענקי מחקר ופרסומים.